Vítejte na mém blogu s příchutí Itálie - Viva Italia! K jeho založení mě inspirovaly dvě věci, a to zkomolené názvy italských jídel v řadě českých pizzerií a restaurací a především moje vášeň pro vaření a italskou kuchyni. Vaření je pro mě relax, radost a možnost uplatnit svou fantazii. Skoro každý můj recept je originál, který mě napadl díky surovinám, co jsem objevila na trhu nebo v ledničce anebo podle toho, na co jsem měla čas a chuť. A proč mě tak baví Itálie a italská kuchně? Od malička jezdívám pravidelně na různá místa Itálie v létě nebo v zimě na dovolenou a postupem času se mi tato krásná země na jihu Evropy plná dobrého jídla, pití a nálady dostala pod kůži. Miluju nákupy na lokálních trzích, všudypřítomnost čerstvých surovin a vášeň Italů, s níž obhajují svou lokální kuchyni! Nicméně můj blog není jen o těstovinách a pizze. Na mém blogu najdete hromadu receptů na v zásadě jednoduchá jídla z čerstvých surovin a rozhodně hodně polévek a předkrmů, protože to jsou moje nejoblíbenější chody. A jelikož taky ráda cestuju, a to nejen do Itálie, podělím se s Vámi také o zážitky z cest a doporučení, kam se vydat a co zkusit. Takže dobrou chuť.
Mrkněte také na můj instagram - vivaitalia.karin a Facebook - https://www.facebook.com/www.vivaitalia.blog.cz

Květnové kulinářské akce

25. dubna 2015 v 23:19 | Karin |  Kulinářské akce
Letošní květen bude opravdu plný skvělých oslav vína, ryb a dobrého jídla! V podstatě skoro každý víkend se dá někam vyrazit, takže hurá za vínem a dobrotami! Pro ty, co se zúčastnit nemohou, se pokusím všechny zážitky nafotit a sepsat v reportážích. Takže, kam můžete vyrazit:

První květnový víkend se ponese v duchu pálení čarodějnic a MS v hokeji. Pálení čarodějnic s opékáním buřtů, pivem a atrakcemi pro děti pořádá nejen v Praze každá městská část - klasikou je Ladronka, Bobová dráha Prosek, Břevnov a Žluté lázně. Takže vyrazte a užijte si to.

Valtické vinné trhy 9.5. - 10.5.2015
Již třetím rokem se chystáme na jarní Valtické vinné trhy, což je skvělá akce, kdy můžete očekávat za málo peněz opravdu hooodně vína a muziky. Ubytování už asi neseženete, bývá zamluvené už rok dopředu, ale určitě se vyplatí vyrazit vlakem aspoň na jeden den formou výletu. Nabalte si chleba, klobásy, sýry a jiné dobroty, protože na trzích není zakázáno vlastní občerstvení a těšte se na nekonečné ochutnávání jendotlivých odrůd vín od různch vinařů a vinařství. Těšit se můžete i na speciality, jako třeba Veltlínské žluté, sekty a perlivá vína, slámovku, ledová vína a nebude chybět živá cimbálovka, domácí škvarky a další dobroty! Mooc se těším!

16.5. máme jasný program, dopoledne a oběd na Hořejším Nábřeží v Praze v rámci festivalu ryb a mořských plodů Fishkus a poté se odebereme na Jiřího z Poděbrad ochutnávat růžová vína a klarety za tónů živé kapely a dobrot z okolních stánků. Jé, už aby to bylo :-)

Poslední sobota v květnu bude patřit Pražskému Hradu a festivalu vybraných dobrot z vybraných restaurací a kaváren. Třeba se tam uvidíme. Užijte si květen a hlavně, dobrou chuť.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama