Vítejte na mém blogu s příchutí Itálie - Viva Italia! K jeho založení mě inspirovaly dvě věci, a to zkomolené názvy italských jídel v řadě českých pizzerií a restaurací a především moje vášeň pro vaření a italskou kuchyni. Vaření je pro mě relax, radost a možnost uplatnit svou fantazii. Skoro každý můj recept je originál, který mě napadl díky surovinám, co jsem objevila na trhu nebo v ledničce anebo podle toho, na co jsem měla čas a chuť. A proč mě tak baví Itálie a italská kuchně? Od malička jezdívám pravidelně na různá místa Itálie v létě nebo v zimě na dovolenou a postupem času se mi tato krásná země na jihu Evropy plná dobrého jídla, pití a nálady dostala pod kůži. Miluju nákupy na lokálních trzích, všudypřítomnost čerstvých surovin a vášeň Italů, s níž obhajují svou lokální kuchyni! Nicméně můj blog není jen o těstovinách a pizze. Na mém blogu najdete hromadu receptů na v zásadě jednoduchá jídla z čerstvých surovin a rozhodně hodně polévek a předkrmů, protože to jsou moje nejoblíbenější chody. A jelikož taky ráda cestuju, a to nejen do Itálie, podělím se s Vámi také o zážitky z cest a doporučení, kam se vydat a co zkusit. Takže dobrou chuť.
Mrkněte také na můj instagram - vivaitalia.karin a Facebook - https://www.facebook.com/www.vivaitalia.blog.cz

Reportáž ze Středomořského festivalu

9. června 2013 v 19:28 | Karin |  Kulinářské akce
Letošní ročník Středomořského festivalu chutí a vůní proběhl (ještě hodinu vlastně probíhá) na Ovocném trhu za Stavovským divadlem v Praze. Navzdory všem nepříznivým předpovědím počasí se nedostavily ani přeháňky ani bouřky (až na tu před chvílí) a festivalem se skutečně nesla pohodová atmosféra středomoří umocněná plážovými lehátky a živou muzikou. A co na nás čekalo za dobroty?


Festival jsem navštívila hned první den ve čtvrtek a potom ještě v sobotu. Atmosféra byla oba dny skvělá, lidí dostatek, takže není co srovnávat. V rámci první návštěvy mi přišlo, že celému festivalu kralují zejména francouzské dobroty - sýry, vína, pravé šampaňské, cider, bouillabaisse, uzeniny a další lahůdky. A druhá návštěva mě v tom utvrdila. Každopádně mimo francouzské dobroty bylo na výběr mnoho dalšího. S radostí jsem našla své oblíbené stánky z předchozích ročníků, ale také mnoho nových. Velmi mě zaujal stánek s lahodným olivovým olejem z Andalusie, který nabízel také skvělé olivy, obří kapary, křupavé mini okurčičky a další nakládané lahůdky! Rozhodně skvělý stánek! Na festivalu opět nechyběla ani sklenička pravého šampaňského za stokorunu ;-)


Dalším skvělým stánkem, který slavil svou festivalovou premiéru, byl slovinský stánek s lahodným díravým sýrem a uzeninami (na obrázku níže, fotka vlevo), které nám v kombinaci s olivami z řeckého stánku a svěžím Sauvignonem od veselých slečen v kloboučcích z francouzského stánku (v pozadí na stejné fotce) opravdu moc chutnal. Tradičně jsme neodolali ani talířku se sladkým žlutým melounem a několika plátky francouzské sušené šunky za příjemných padesát korun.

Zejména malé návštěvníky jistě potěšil stánek plný sladkostí a oříšků v podobě tureckého medu a nugátu, jehož majitelé byli velmi milí a ochotně mi zapózovali. Z četných francouzských dobrot nemůžu zapomenout ani na stánek s grilovanými rybami, zelenino-krevetovými špízy a poctivou polévkou z mořských plodů a ryb - Bouillabaissou.


Jak to tak bývá, na konec nesmím zapomenout na dva stánky, které mě nejvíce nadchly! První svým originálním vzhledem, jelikož se jednalo o stánek na kole prodávající kávu a míchané drinky (stánek si můžete objednat i na vlastní akci ;-) a druhý zejména tím, co nabízel. Favoritem číslo jedna se pro mě tak stal jednoznačně stánek se skvělým, osvěžujícím bretaňským ciderem! Dala jsem si suchou variantu, jelikož obecně preferuji spíše suchá vína a cidery a jeho jemně perlivá, mírně nahořklá, naprosto svěží chuť plná jablek mě totálně dostala! Ciderů už jsem zkoušela hodně, ale tento patří jednoznačně k těm lepším! Pánové cider nabízeli ledově vychlazený v několika velikostech, takže jste mohli konzumovat hned na místě anebo si lahev odnést s sebou domů! Mňam! Letošní červnový ročník se tradičně skvěle vydařil a já už se těším na další!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama