Vítejte na mém blogu s příchutí Itálie - Viva Italia! K jeho založení mě inspirovaly dvě věci, a to zkomolené názvy italských jídel v řadě českých pizzerií a restaurací a především moje vášeň pro vaření a italskou kuchyni. Vaření je pro mě relax, radost a možnost uplatnit svou fantazii. Skoro každý můj recept je originál, který mě napadl díky surovinám, co jsem objevila na trhu nebo v ledničce anebo podle toho, na co jsem měla čas a chuť. A proč mě tak baví Itálie a italská kuchně? Od malička jezdívám pravidelně na různá místa Itálie v létě nebo v zimě na dovolenou a postupem času se mi tato krásná země na jihu Evropy plná dobrého jídla, pití a nálady dostala pod kůži. Miluju nákupy na lokálních trzích, všudypřítomnost čerstvých surovin a vášeň Italů, s níž obhajují svou lokální kuchyni! Nicméně můj blog není jen o těstovinách a pizze. Na mém blogu najdete hromadu receptů na v zásadě jednoduchá jídla z čerstvých surovin a rozhodně hodně polévek a předkrmů, protože to jsou moje nejoblíbenější chody. A jelikož taky ráda cestuju, a to nejen do Itálie, podělím se s Vámi také o zážitky z cest a doporučení, kam se vydat a co zkusit. Takže dobrou chuť.
Mrkněte také na můj instagram - vivaitalia.karin a Facebook - https://www.facebook.com/www.vivaitalia.blog.cz

Cold Wine

5. srpna 2012 v 20:04 | Karin |  Italské suroviny - co s nimi
Na letošní degustaci vín v Little Italy Emanuela Ridiho jsme ochutnali výtečnou novinku letošního léta, a sice perlivé, lehké, voňavé a hlavně ledově vychlazené víno - Cold Wine. Podle názvu by si někdo mohl myslet, že půjde o nějakou podobu ledového vína, ale opak je pravdou. Jedná se totiž o velmi lehké, svěží víno s ovocnou vůní. Od someliéra jsme se dověděli, že v Česku je prozatím k dostání jen ve velmi limitovaném množství restaurací či obchůdků, ale v Itálii se již vesele pořádají speciální Cold Wine party, kde je servírováno pouze toto delikátní víno, a to klidně i s ledem, jelikož se jedná o osvěžující letní pití.

A teď trochu k technologii výroby, oblasti původu a dalším detailům tohoto lahodného moku;o)
Víno se pěstuje a vyrábí v oblasti viniční trati Val de Brun v oblasti Veneta kousek od Benátek. Vinice jsou zde situovány na severo-jižní a západo-východní straně, přičemž zabírají asi 4 500 rostlin na hektar a průměrné stáří rostlin činí 8 až 12 let. Odrůdy, z nichž se Cold Wine skládá jsou z 80 % Prosecco a z 20 % Pinot nero nebo Chardonay (záleží na druhu Cold Wine, které je aktuálně nabízeno PINK nebo BRUT).

Hrozny jsou sbírány ručně několik dnů před úplnou zralostí, aby byla zachována nižší hladina cukru, ovocné aroma a vyšší kyselost. Tradiční vinifikace začíná jemným lisováním za studena a částečnou macerací. Kvašení probíhá při teplotě 10/12°C za přítomnosti vybraných druhů kvasinek, aby bylo dosaženo výrazného aroma a intenzivní vůně. V rámci fermentace je vinný mošt přesunut přímo do tlakové nádoby, kde probíhá kvašení za přidání malého množství vína vyrobeného z červených hroznů při velmi krátké maceraci, což dodává perlivému vínu žádané zabarvení. Pro rozvoj charakteristické vůně tohoto šumivého vína následuje druhý fermentační proces, který trvá 35 až 40 dní a probíhá za velmi nízké teploty (9,5°C). V průběhu procesu podporují vinaři tvorbu látek, jež zajistí strukturu a hloubku vína a dokonalou chuť. Po tomto procesu ještě následuje čištění vína od usedlin po dobu 30 až 40 dní a před lahvováním je pro dokonalost ještě přidáno malé množství moštu z jemných aromatických hroznů, aby bylo dosaženo finální požadované vůně a chuti. Jedná se tedy částečně o metodu, kterou se vyrábí úžasné Prosecco.

Hotové víno má lehce narůžovělou barvu a obsahuje 9,5 % alkoholu. Aby Vám nejvíce zachutnalo, servírujte ho vychlazené maximálně na 2 - 3 °C a nebojte se vhodit několik kostek ledu. Je to přece Cold Wine;o) Hodí se k rybám, do míchaných drinků a k lehkým pokrmům.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama