Vítejte na mém blogu s příchutí Itálie - Viva Italia! K jeho založení mě inspirovaly dvě věci, a to zkomolené názvy italských jídel v řadě českých pizzerií a restaurací a především moje vášeň pro vaření a italskou kuchyni. Vaření je pro mě relax, radost a možnost uplatnit svou fantazii. Skoro každý můj recept je originál, který mě napadl díky surovinám, co jsem objevila na trhu nebo v ledničce anebo podle toho, na co jsem měla čas a chuť. A proč mě tak baví Itálie a italská kuchně? Od malička jezdívám pravidelně na různá místa Itálie v létě nebo v zimě na dovolenou a postupem času se mi tato krásná země na jihu Evropy plná dobrého jídla, pití a nálady dostala pod kůži. Miluju nákupy na lokálních trzích, všudypřítomnost čerstvých surovin a vášeň Italů, s níž obhajují svou lokální kuchyni! Nicméně můj blog není jen o těstovinách a pizze. Na mém blogu najdete hromadu receptů na v zásadě jednoduchá jídla z čerstvých surovin a rozhodně hodně polévek a předkrmů, protože to jsou moje nejoblíbenější chody. A jelikož taky ráda cestuju, a to nejen do Itálie, podělím se s Vámi také o zážitky z cest a doporučení, kam se vydat a co zkusit. Takže dobrou chuť.
Mrkněte také na můj instagram - vivaitalia.karin a Facebook - https://www.facebook.com/www.vivaitalia.blog.cz

Francouzský trh na Kampě

16. července 2012 v 19:58 | Karin |  Kulinářské akce
Pořadatelé skvělého Středomořského festivalu uskutečnili v minulém týdnu další skvělou akci. Tentokrát se jednalo o Francouzský trh, který probíhal od čtvrtka do neděle v krásném prostředí poetického náměstíčka Na Kampě. Stromová alej byla plná stánků s delikatesami z Francie a všude zněla příjemná muzika, kterou zajišťovala veselá kapela přímo na místě. A co jste mohli ochutnat? Delikátní slávky na víně a bylinkách, výborné hranolky aneb French fries, slané i sladké crepes (velmi tenká palačinka s jahodami nebo se sýrem a šunkou) nebo quiche (výborné koláče), delikátní sýry, olivy a jinou nakládanou zeleninu, šneky, sladké pečivo z cukrárny Tropez, paštiky od Jeana Bruneta, klobásky z klobáskárny a samozřejmě výborná vína či šampaňské (Languedoc, Le Champagne J.M. TISSIER, aj.).
Myslím, že akce se hezky vydařila, avšak díky orientaci stánků do jedné úzké uličky jste si museli dát pozor, aby Vás někdo nepřišlápl nebo abyste si nevylili či nerozsypali zakoupené dobroty. A další malou šmouhou byli strážníci, kteří po desáté hodině obcházeli stánkaře a upozorňovali na nutnost ukončení prodeje. Trošku škoda, že nebyli benevolentnější, jelikož si mysím, že trhy by vesele pulsovaly životem i do půlnoci. Další akce, kterou si nenechte ujít bude podzimní ročník Středomořského festivalu na začátku září. Atmosféru Francouzského veletrhu můžete nasát z fotek níže.

Tento článek ve zkrácené verzi také v týdeníku 5+2:

Živá hudba nechyběla
Slávky na víně
Lahvinka za 160 Kč - výborná chuť
Brie, Comte a jiné dobroty
Večerní atmosféra
Naši mini hostina
Výborné French fries


Noční Kampa

Tento článek jste mohli ve zkrácené verzi najít v týdeníku 5+2:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Miláček :-) Miláček :-) | 19. července 2012 v 15:05 | Reagovat

No jo krásně bylo. Vínko, sýry, olivy. Prostě pěkný letní večer na Kampě. :-)

2 Martin Vasko Martin Vasko | E-mail | Web | 30. července 2012 v 14:57 | Reagovat

Krása ani ceny neboli tak hrozné.

3 Karin Tomanová Karin Tomanová | 31. července 2012 v 8:52 | Reagovat

Pravda, ceny např. za láhev vína byly skvělé. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama