Vítejte na mém blogu s příchutí Itálie - Viva Italia! K jeho založení mě inspirovaly dvě věci, a to zkomolené názvy italských jídel v řadě českých pizzerií a restaurací a především moje vášeň pro vaření a italskou kuchyni. Vaření je pro mě relax, radost a možnost uplatnit svou fantazii. Skoro každý můj recept je originál, který mě napadl díky surovinám, co jsem objevila na trhu nebo v ledničce anebo podle toho, na co jsem měla čas a chuť. A proč mě tak baví Itálie a italská kuchně? Od malička jezdívám pravidelně na různá místa Itálie v létě nebo v zimě na dovolenou a postupem času se mi tato krásná země na jihu Evropy plná dobrého jídla, pití a nálady dostala pod kůži. Miluju nákupy na lokálních trzích, všudypřítomnost čerstvých surovin a vášeň Italů, s níž obhajují svou lokální kuchyni! Nicméně můj blog není jen o těstovinách a pizze. Na mém blogu najdete hromadu receptů na v zásadě jednoduchá jídla z čerstvých surovin a rozhodně hodně polévek a předkrmů, protože to jsou moje nejoblíbenější chody. A jelikož taky ráda cestuju, a to nejen do Itálie, podělím se s Vámi také o zážitky z cest a doporučení, kam se vydat a co zkusit. Takže dobrou chuť.
Mrkněte také na můj instagram - vivaitalia.karin a Facebook - https://www.facebook.com/www.vivaitalia.blog.cz

Sobotní akce - 1. 10.

26. září 2011 v 20:20 | Karin |  Kulinářské akce
Pokud budete v Praze v sobotu 1. 10. 2011, rozhodně si nenechte ujít piknik s časopisem Apetit, který bude probíhat od 10 hod na Karlínském náměstí v Praze. Těšit se můžete na farmářský trh, kulinářskou poradnu, ochutnávky a soutěže a pro Vaše malé neposedy bude k dispozici i dětský koutek. Celý program bude podbarven zvukovou kulisou vystupujících čtyř kapel;o) Rozhodně to bude příjemná akcička, na které pořídíte tradiční farmářské produkty a navíc můžete prodiskutovat těžkosti a nejasnosti vaření ve zmíněné poradně;o)

Více info na: http://www.apetitonline.cz/piknik/o-pikniku

Jestli se vám nechce do Karlína, vyrazte na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde do dvou probíhá tradiční farmářský trh, ale hned po něm začne festival dobrých věcí (Babí léto na Jiřáku), kde se představí více než 70 výhradně českých tvůrkyň a tvůrců z celé České republiky se svými výrobky. Těšit se můžete na šperky, textil a doplňky, keramiku a další.

Více na: http://www.facebook.com/event.php?eid=207119736018361&ref=nf

No a nemůžu rozhodně zapomenout na Fishfestival, který si nenechte ujít tradičně na Střeleckém ostrově. O co jde? Kulinářská akce, kde ochutnáte rybí speciality, zkouknete kuchařské show a děti se mohou zúčastnit spousty soutěží. Celá tato akce však bude probíhat na pozadí již šestého ročníku muškařského závodu Orvis cup, kde se vyznávači rybaření mohou těšit na poutavé přednášky, ukázky novinek a zajímavých trendů z oboru.

Více na: http://www.fishfestival.cz/program
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama