Vítejte na mém blogu s příchutí Itálie - Viva Italia! K jeho založení mě inspirovaly dvě věci, a to zkomolené názvy italských jídel v řadě českých pizzerií a restaurací a především moje vášeň pro vaření a italskou kuchyni. Vaření je pro mě relax, radost a možnost uplatnit svou fantazii. Skoro každý můj recept je originál, který mě napadl díky surovinám, co jsem objevila na trhu nebo v ledničce anebo podle toho, na co jsem měla čas a chuť. A proč mě tak baví Itálie a italská kuchně? Od malička jezdívám pravidelně na různá místa Itálie v létě nebo v zimě na dovolenou a postupem času se mi tato krásná země na jihu Evropy plná dobrého jídla, pití a nálady dostala pod kůži. Miluju nákupy na lokálních trzích, všudypřítomnost čerstvých surovin a vášeň Italů, s níž obhajují svou lokální kuchyni! Nicméně můj blog není jen o těstovinách a pizze. Na mém blogu najdete hromadu receptů na v zásadě jednoduchá jídla z čerstvých surovin a rozhodně hodně polévek a předkrmů, protože to jsou moje nejoblíbenější chody. A jelikož taky ráda cestuju, a to nejen do Itálie, podělím se s Vámi také o zážitky z cest a doporučení, kam se vydat a co zkusit. Takže dobrou chuť.
Mrkněte také na můj instagram - vivaitalia.karin a Facebook - https://www.facebook.com/www.vivaitalia.blog.cz

Karlínské farmářské trhy

13. září 2011 v 23:05 | Karin |  Kulinářské akce
Hitem posledních dvou let se jednoznačně staly a stávají farmářské trhy po celé republice. Jedny z prvních začala pořádat Hanka Michopulu v Klánovicích a od letošního jara se trhy konají v téměř každé pražské čtvrti a vůbec po celém Česku (více info o tremínech a lokalitách hledejte na: http://www.ceskefarmarsketrhy.cz/).
Čerstvé těstoviny

Já jsem si oblíbila farmářské trhy v Karlíně, na kterých mě baví, že tam každý týden najdete své oblíbené trhovce, ale současně přibývají i stánky nové. A co si v Karlíně nakoupíte? Nebyly by to farmářské trhy bez sezónní zeleniny a ovoce, ale samozřejmě zde nakoupíte i čerstvé svazečky bylinek, čerstvé pečivo (sladké, slané, vícezrnné, semolinové, špaldové i běžné pšeničné chleby a spoustu dalších pečených dobrot), uzeniny, čerstvé i uzené ryby, med, víno, pečené čaje, čokoládové pralinky, francouzské, italské a řecké delikatesy, čerstvé těstoviny (všech tvarů a druhů - opravdu výborný stánek, který mě potěšil), mléko, vajíčka, sýry, knedlíky, mošty, ale třeba také květiny a sazenice. A spoustu dalších stánkařů jsem určitě nezmínila, takže vezměte košík nebo třeba síťovku a vyražte v pohodlném oblečení a s dobrou náladou na farmářské trhy v Karlíně nebo ve Vaší čtvrti! Nebudete zklamaní;o) A pokud nechcete vařit oběd, zajděte si na něj do Cihelny La Familia, která je na rohu přímo u trhů (vlevo za květinářským stánkem ) ...
Květinový stánek

K mým oblíbeným stánkům patří středočeští zelináři, domácí sušenky cookies a kokosky (výborná snídaně), stánek s kořením pana Pezenreitera, již zmíněný stánek s čerstvými těstovinami (www.cerstvapasta.cz), vinaři (www.moravskaprodejna.cz) a samozřejmě čerstvé rybky a středomořské delikatesy (výtečné olivy;o).
Stánek s řeckými dobrotami
Farmářské trhy se opravdu konají téměř na každém rohu, takže neváhejte a vyražte. Úžasné jsou také trhy na Jiřího z Poděbrad, na kulaťáku, v Klánovicích, Náplavka a mnohé další. V pátek až do šesti najdete farmáře také na Náměstí Republiky;o) Které jsou Vaše oblíbené a co tam nakupujete?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama