Vítejte na mém blogu s příchutí Itálie - Viva Italia! K jeho založení mě inspirovaly dvě věci, a to zkomolené názvy italských jídel v řadě českých pizzerií a restaurací a především moje vášeň pro vaření a italskou kuchyni. Vaření je pro mě relax, radost a možnost uplatnit svou fantazii. Skoro každý můj recept je originál, který mě napadl díky surovinám, co jsem objevila na trhu nebo v ledničce anebo podle toho, na co jsem měla čas a chuť. A proč mě tak baví Itálie a italská kuchně? Od malička jezdívám pravidelně na různá místa Itálie v létě nebo v zimě na dovolenou a postupem času se mi tato krásná země na jihu Evropy plná dobrého jídla, pití a nálady dostala pod kůži. Miluju nákupy na lokálních trzích, všudypřítomnost čerstvých surovin a vášeň Italů, s níž obhajují svou lokální kuchyni! Nicméně můj blog není jen o těstovinách a pizze. Na mém blogu najdete hromadu receptů na v zásadě jednoduchá jídla z čerstvých surovin a rozhodně hodně polévek a předkrmů, protože to jsou moje nejoblíbenější chody. A jelikož taky ráda cestuju, a to nejen do Itálie, podělím se s Vámi také o zážitky z cest a doporučení, kam se vydat a co zkusit. Takže dobrou chuť.
Mrkněte také na můj instagram - vivaitalia.karin a Facebook - https://www.facebook.com/www.vivaitalia.blog.cz

K čemu jaké těstoviny

1. srpna 2011 v 21:48 | Karin |  Italské suroviny - co s nimi
Kupujete různé tvary těstovin ke konkrétním omáčkám, nebo volíte náhodně dle toho, co se líbí dětem, co je zrovna v obchodě či doma, anebo vaříte stále stejné tvary?

Pokud různě s tvary experimentujete, možná jste si všimli, že některé směsi a omáčky se k určitým tvarům těstovin hodí lépe ... a to jste si všimli správně! Obecně se dá říct, že omáčky, v nichž figurují spíše větší kousky masa nebo zeleniny se hodí k těstovinám jako jsou fusilli, farfalle, penne, orecchiette, castellane apod. Prostě na sousto naberete maso společně s těstovinou a je jedno jestli nabíráte lžící nebo vidličkou - ve výsledku máte v puse všeho akorát. Naopak ke smetanovým, hustým omáčkám a ragú, kde základem jsou drobné kousky zeleniny, mleté maso, sýry, bylinky atd. se hodí dlouhé, tenké a klidně i hladké těstoviny, které tato omáčka obalí a vytvoří na nich lahodný povlak, takže ve výsledném soustu máte opět všeho akorát. Pokud k těmto typům těstovin volíte zeleninu ve větších kouscích, je to možné, ale měla by být měkká, aby k těstovinám přilnula (jako třeba tenká kolečka osmažené cukety na jednom z obrázků níže).


Pro lepší představu uvedu pár špatných a dobrých příkladů. Představte si omáčku Carbonara servírovanou s kolínky nebo vrtulemi ... to asi není zrovna ideální představa - ve finále by to mohlo dopadnou až jako míchaná vejce s těstovinami :o) Jiným příkladem jsou hovězí kostky, fazolky a k tomu špagety - budete namotávat suché těstoviny a k tomu nabírat maso a zeleninu ...

Tipy na kombinace těstovin a omáček:
Carbonara; Sýrová; Aglio, olio e peperoncino; Puttanesca - špagety, tagliatelle, linguine, fettuccine ...
Smetanová s brokolicí a kuřecím; Tuňák, rajčata, olivy; Svíčková, rajčata, chilli - penne, fusilli, orechiete ...
Ragú Bolognese - výjimka potvrzuje pravidlo - ladí dobře se špagetami i penne


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama