Vítejte na mém blogu s příchutí Itálie - Viva Italia! K jeho založení mě inspirovaly dvě věci, a to zkomolené názvy italských jídel v řadě českých pizzerií a restaurací a především moje vášeň pro vaření a italskou kuchyni. Vaření je pro mě relax, radost a možnost uplatnit svou fantazii. Skoro každý můj recept je originál, který mě napadl díky surovinám, co jsem objevila na trhu nebo v ledničce anebo podle toho, na co jsem měla čas a chuť. A proč mě tak baví Itálie a italská kuchně? Od malička jezdívám pravidelně na různá místa Itálie v létě nebo v zimě na dovolenou a postupem času se mi tato krásná země na jihu Evropy plná dobrého jídla, pití a nálady dostala pod kůži. Miluju nákupy na lokálních trzích, všudypřítomnost čerstvých surovin a vášeň Italů, s níž obhajují svou lokální kuchyni! Nicméně můj blog není jen o těstovinách a pizze. Na mém blogu najdete hromadu receptů na v zásadě jednoduchá jídla z čerstvých surovin a rozhodně hodně polévek a předkrmů, protože to jsou moje nejoblíbenější chody. A jelikož taky ráda cestuju, a to nejen do Itálie, podělím se s Vámi také o zážitky z cest a doporučení, kam se vydat a co zkusit. Takže dobrou chuť.
Mrkněte také na můj instagram - vivaitalia.karin a Facebook - https://www.facebook.com/www.vivaitalia.blog.cz

Fíky

15. července 2011 v 14:41 | Karin |  Italské suroviny - co s nimi
Čerstvé fíky jsou skvělá lahůdka, kterou v Itálii seženete téměř kdekoliv (markety, trhy, stánky s ovocem a zeleninou). Běžně jsou však čerstvé i sušené fíky k dostání již také v českých obchodech (bohužel za podstatně vyšší cenu). Fíky jsou velmi zdravou svačinkou, jelikož obsahují nemalé množství vlákniny a současně jsou zásadité, čili se hodí jako doplněk k potravinám s větším množstvím kyselin (maso a uzeniny, bílé pečivo, sušenky, atd.). Fíky mají také velmi pozitivní vliv na činnost mozku, jelikož vyživují nervy a mobilizují mozek k vyššímu výkonu. Konzumace fíků je tedy obzvláště vhodná pro lidi s tvůrčím zaměstnáním.

A co to vlastně je?
Fíky pocházejí ze západní Asie a pěstovaly se již v Mezopotámii, Palestině a Egyptě. Odtud se následně rozšířily do celého středozemí. V Itálii se pěstují především v Kampánii, Apulii a Kalábrii, ale k vidění jou po celé zemi. Fíky jsou jakési falešné ovoce, jelikož se jedná spíše o zvláštní druh květu, který je vytvořený z váčku plného malých kvítků. Díky složitému opylování vznikne uprostřed váčku z kvítků mikroskopické ovoce (nažky a suché plody), které po nějaké době produkuje semínka, což dává fíkům fialovou barvu. To, co ve finále jíme, je vlastně jakýsi mix ovoce, kvítků a semínek :o)

Jak poznáme zralé fíky?
Úplně zralý fík na stopce popraská a z této praskliny na špičce fíku (nazývá se oko) vytéká medová tekutina. V obchodech je tedy většina fíků ne úplně zralých, což konzumaci nebrání, ale takové fíky mohou být plané. Čím zralejší fík, tím výraznější a lahodnější chuť.

Co s nimi?
Z fíků se dá připravovat celá spousta chuťovek, předkrmů, marmelád, ale také je lze přidat do hlavních chodů. Výborné jsou zralé fíky jen tak se sklenicí vína a kusem dobrého sýra. Alternativně si k sýru můžete dát právě fíkový džem. Fíky si skvěle rozumí také s mozzarellou a prosciuttem a klidně je můžete na závěr přidat k pečenému masu (králík, drůbež). Pokud jste spíše na sladké, můžete si upéct fíkový koláč (možno ke švestkám v tomto koláči přidat i čtvrtky fíků), přidat si je do ovocného salátu anebo ke zmrzlině. Pro začátek zkuste třeba tyto crostini s fíky a prosciuttem (najdete v předkrmech).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama