Vítejte na mém blogu s příchutí Itálie - Viva Italia! K jeho založení mě inspirovaly dvě věci, a to zkomolené názvy italských jídel v řadě českých pizzerií a restaurací a především moje vášeň pro vaření a italskou kuchyni. Vaření je pro mě relax, radost a možnost uplatnit svou fantazii. Skoro každý můj recept je originál, který mě napadl díky surovinám, co jsem objevila na trhu nebo v ledničce anebo podle toho, na co jsem měla čas a chuť. A proč mě tak baví Itálie a italská kuchně? Od malička jezdívám pravidelně na různá místa Itálie v létě nebo v zimě na dovolenou a postupem času se mi tato krásná země na jihu Evropy plná dobrého jídla, pití a nálady dostala pod kůži. Miluju nákupy na lokálních trzích, všudypřítomnost čerstvých surovin a vášeň Italů, s níž obhajují svou lokální kuchyni! Nicméně můj blog není jen o těstovinách a pizze. Na mém blogu najdete hromadu receptů na v zásadě jednoduchá jídla z čerstvých surovin a rozhodně hodně polévek a předkrmů, protože to jsou moje nejoblíbenější chody. A jelikož taky ráda cestuju, a to nejen do Itálie, podělím se s Vámi také o zážitky z cest a doporučení, kam se vydat a co zkusit. Takže dobrou chuť.
Mrkněte také na můj instagram - vivaitalia.karin a Facebook - https://www.facebook.com/www.vivaitalia.blog.cz

O blogu

29. května 2011 v 20:06 | Karin |  Recenze
Vítám Vás na mém blogu s chutí Itálie a doufám, že zde najdete, co hledáte.

Od malička jezdívám pravidelně na různá místa do Itálie. Tato různorodá země plná dobrého jídla a vkusu se mi časem dostala pod kůži a kdybych mohla, neváhám se tam odstěhovat. Miluju nákupy v italských obchodech s potravinami a na místních trzích. Regály v obchodech jsou plné úžasných olivových olejů, skvělých těstovin všelijakých tvarů (špagety různých tlouštěk a délek), úžasných sýrů, které v Česku seženete málokde nebo vůbec a co teprve výběr uzenin a čerstvé zeleniny a ovoce ... nejradši bych vykoupila celý obchod. Bezkonkurenční jsou také klasické italské trhy, které se konají v každé části Itálie a v každém městě a seženete zde opravdové poklady - domácí salámy a klobásy, které Vám dají prodejci ochotně zkusit, tradiční sýry, bylinky (ty často dostanete zdarma k nákupu), sezónní zeleninu a ovoce (zelená, červená, žlutá, soudková, kulatá, malá, velká rajčata, malé, křupavé cuketky a jejich květy, spoustu druhů salátů, melouny, fíky a spoustu, spoustu dalšího) a samozřejmě čerstvé ryby a různé mořské potvůrky ...

Prostřednictvím tohoto blogu bych se ráda podělila o své zážitky, doporučila, kam se vydat a co zkusit, a to nejen v Itálii, ale i u nás v Česku. Potěší mě samozřejmě i každý užitečný komentář nebo Vaše vlastní zkušenost.


Mapa
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Peťule Peťule | E-mail | 6. září 2011 v 10:05 | Reagovat

Moc pěkný úvod, ráda sem zabloudím pro nějakou kulinářskou inspiraci. ;-)
Přeji velkou návštěvnost a spoustu dobrých nápadů, tipů a receptů 8-)

2 Karin T. Karin T. | 6. září 2011 v 20:39 | Reagovat

Děkuji ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama